ביטוח שיניים – מה כדאי לדעת?

ביטוח שיניים

תוכן עניינים

כחלק מעולם רפואת שיניים, כדאי שנבין קצת יותר על ביטוח שיניים הינו ביטוח המכסה צרכים רפואיים-דנטליים. טיפולים אלו כוללים בדרך כלל בדיקות, עקירות, סתימות, צילומים מסוגים שונים, ניקוי שיניים, טיפולי שורש, חירום ועוד. פוליסת ביטוח שיניים הינה פוליסה המיועדת לכלל הגילאים. ביטוח השיניים אינו דורש בדיקה מקדימה וניתן להקים את הפוליסה באופן מיידי ללא כל המתנה. 

מה כוללת הפוליסה של ביטוח שיניים?

ישנם מספר תכניות ומסלולים. לפני שאתם רצים לרכוש פוליסה עבור השיניים שלכם, בדקו מה כלול בה. כך, תוכלו לבחון איזו מבין האפשרויות היא המתאימה לכם ביותר. חלק מהפוליסות כוללות טיפולי חירום בלבד בזמן שחלק אחר כוללות את כל הטיפולים הקיימים. את הביטוח ניתן לבצע באמצעות קופות החולים או דרך חברות ביטוח המעניקות פוליסות כאלו. הביטוח בקופת החולים לרוב יהיה משתלם יותר. הביטוח בחברות הביטוח יהיה כנראה יעיל יותר ומפורט – כזה העונה על יותר צרכים. בכל מקרה, מומלץ ביותר לבצע השוואה בין הפוליסות השונות ולבחור בזו המתאימה לכם ביותר. 

ביטוח שיניים בישראל

נכון להיום, אחוז המבוטחים בפוליסה כזו בישראל עומד על כ-15% בלבד. שיעור המבוטחים בפוליסה של יישור או השתלות שיניים נמוך בהרבה מאחוז זה. לצערנו, מיליוני אנשים במדינת ישראל זקוקים לטיפולי שיניים. בין אם מדובר בסתימות, ניקוי אבן או עקירה ובין אם מדובר בניתוח או השתלה – כל טיפול בחלל הפה דורש התייחסות ומענה מיידי. ביטוח השיניים בישראל מאפשר פתרון לכלל הטיפולים הללו. ביטוח השיניים בישראל מתחלק לשניים: ביטוח פרטי וביטוח קבוצתי. בחלק הבא נסביר על ההבדלים ביניהם. 

ביטוח שיניים פרטי 

ביטוח שיניים פרטי אפשר לבצע באופן בסיסי בלבד. הביטוח הפרטי יכסה לרוב צרכים שוטפים כמו בדיקות שגרתיות, סתימות, צילומים, עקירות, ניקוי אבן, טיפולי שורש וכו׳. הביטוח הפרטי נועד לכל הגילאים ואינו דורש בדיקה מקדימה. לשם ההשוואה, החלטנו לבחון את הפוליסה הפרטית של חברת הביטוח הראל אל מול חברת הביטוח מנורה מבטחים. 

חברת הביטוח הראל מאפשרת לרכוש פוליסה כזו לתקופה של 6 שנים. תחילת הפוליסה תופעל רק כחודשיים לאחר רכישתה. הביטוח בחברת הראל מספק גם כיסוי לילדים בגילאים 7-18. ההשתתפות העצמית הנדרשת במקרים אלו תהיה על סך 4,000 ש״ח באופן חד פעמי. למבוגרים, קיימת תכנית המתמקדמת בטיפולים משמרים. כאן, בניגוד לפוליסת הכיוסי לילדים, כל טיפול יגרור השתתפות עצמית של 30 שקלים מצד המבוטח. עלות הביטוח למבוגרים הוא כ-170 ש״ח בחודש ולילדים העלות מוערכת בכ-40 שקלים בחודש.

פוליסה משפחתית

במנורה מבטחים לעומת זאת מאפשרים לבצע פוליסה משפחתית. עלות הפוליסה היא כ-100 שקלים בחודש, עוד כ-80 שקלים בחודש לבן או בת הזוג, כ-40 שקלים בחודש עבור ילד אחד וכ-30 שקלים בחודש עבור ילד נוסף. במסגרת הפוליסה יכולים המבוטחים לפנות למכל המרפאות הנמצאות בהסדר ולקבל החזרים על טיפולים שונים כמו סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד. 

 

פוליסת ביטוח שיניים

 

ביטוח שיניים קבוצתי 

ביטוח המוצע לרוב בארגנוי עובדים או כל התאגדות פורמלית אחרת. בין הפוליסות הקיימות בביטוח הקבוצתי ניתן למצוא ביטוח לטיפולים משקמים, טיפולים אורתודנטיים, טיפולי חניכיים, ניתוחים והשתלות שיניים.

ביטוח קבוצתי, הנקרא גם ביטוח קולקטיבי הינו בעלות של 30-40 שקלים בחודש, וזאת בהתאם לגיל המבוטח. עלות הפוליסה למבוגר תהיה כ-40 שקלים בעוד שהפוליסה לילד הראשון תהיה על סך 30 שקלים. עבור הילדים הנוספים הפוליסה הינה חינמית. כמובן שהפרמיה עשויה בהחלט להתייקר בהתאם לרכיבים ביטוחיים נוספים המתווספים לה. למשל, הוספת סעיף עבור יישור שיניים לילדים יעלו את עלות הפוליסה החודשית בכ-15 שקלים נוספים בחודש. בנוסף לדוגמא זו, קיימות דוגמאות נוספות של תוספי רכיבים לפוליסת הביטוח המשפיעים על מחירה. 

תוקף הביטוח

בחלק המכריע של המקרים, הפוליסה תיארך 3 שנים. בתום תקופה זו, הפוליסה מתחדשת אוטומטית. ישנם גם פוליסות משקמות. פוליסות משקמות מכילות השתלות, יישור שיניים וכו׳. ברמת העקרון, לא ניתן לסיים או לבטל את הפוליסה אלא בתום התקופה. כמובן שקיימים גם מקרים בהם ניתן בהחלט לבטל את הביטוח. הרופא המטפל יקבל את כספו מחברת הביטוח,

 לסיכום,

עולם ביטוח השיניים הוא עולם רחב ומציע מגוון אפשרויות כיסוי. טיפולי שיניים הינם טיפולים יקרים ובעלי חשיבות רבה. בחרו את הביטוח הרלוונטי ביותר אליכם. במידה ואתם עובדים בחברה או תאגיד המספק פוליסות ביטוח קבוצתיות, בדקו על כך. זה ככל הנראה יהיה משתלם יותר עבורכם.

מיכל

מיכל

בעקבות הטיפולים האישיים שאני עברתי צברתי המון מידע והרגשתי שיהיה לי נכון לחלוק אותו כאן. בנוסף, אני אצרף מידע על מקרים אמיתיים ועל איך לבחור את הרופא הנכון ביותר עבורכם.

תודה שאתם כאן! מוזמנים ליצור קשר.

לייעוץ עם רופא מומחה

מיכל

מיכל

בעקבות הטיפולים האישיים שאני עברתי צברתי המון מידע והרגשתי שיהיה לי נכון לחלוק אותו כאן. בנוסף, אני אצרף מידע על מקרים אמיתיים ועל איך לבחור את הרופא הנכון ביותר עבורכם.

תודה שאתם כאן! מוזמנים ליצור קשר.

תודה:)

נחזור אליכם בהקדם להמשך טיפול

צוות Dentist-il

השאירו פרטים
ואדאג שרופא מומחה יחזור אליכם לייעוץ בהקדם >

לא כדאי לפספס ייעוץ בחינם

דילוג לתוכן