מה ההבדל בין רופא שיניים ציבורי לרופא שיניים פרטי?

רופא שיניים פרטי

תוכן עניינים

בין טיפול שיניים אצל רופא פרטי לבין טיפול באמצעות הקופה שלכם ישנם הבדלים רבים. למה שנשלם עבור טיפול שיניים כאשר הרוב המכריע של הטיפולים ניתנים גם דרך קופת החולים? קיימות סיבות רבות לכך. במאמר זה נבדיל בין רופא השיניים הפרטי לרפואת שיניים הציבורית. כמו כן, ניתן דגשים לבחירת רופא פרטי וניגע במספר אלמנטים חשובים בנושא זה. 

ההבדלים בין רופא שיניים פרטי לציבורי

זמינות 

הביקוש לטיפולי שיניים בישראל נמצא בעלייה כבר שנים רבות. בשל הביקוש העצום, קופות החולים הציובריות מתמודדים עם עומסים רבים. בנוסף, לקופות החולים שעות מצומצמות יחסית של אפשרויות ביקור. טיפולי השיניים דרך הקופה מוגבלים בשעות הפעילות שלהן. במרפאות פרטיות, מנגד, שעות הפעילות נוטות להיות הרבה יותר גמישות. הדבר יוצר זמינות נמוכה יחסית בקופות החולים לעומת הרופאים הפרטיים, אשר פועלים שעות רבות יותר ואחראים לכמות הלקוחות בהם הם היו רוצים לטפל. 

מקצועיות 

אצל הרופאים הפרטיים נמצא בדרך כלל מכשור רפואי חדיש ומתקדם יותר. יתר על כן, לא כל רופאי השיניים הם בעלי ידע זהה. ברפואת שיניים, ממש כמו בכל נישה בעולם הרפואה, קיימות התמחויות רבות. רופא השיניים הפרטי הוא לרוב בעל התמחות מסויימת (או יותר). נכון להיום, לא יותר מ-10% מרופאי השיניים בישראל הינם רופאים בעלי מומחיות מסוימת. כמו כן, ברפואה הפרטית קיים מבחר רחב יותר של טיפולים. טיפולים כגון ציפוי שיניים, הלבנות למיניהן, שיקום הפה ועוד הם טיפולים שניתן לקבל לרוב רק ברפואה הפרטית. 

ליווי מותאם ואישי 

כאשר אנחנו מדברים על רופא שיניים מטעם קופת החולים אמור לתת הספק למקום עבודתו. אם מדובר על רופא שיניים פרטי, סביר להניח שהוא יכיר אתכם ואת הטיפולים שעברתם טוב יותר. רופא שיניים פרטי גם יוכל לספק לכם מענה בעניינים דחופים, בשל ההיכרות העמוקה יותר ביניכם. רופא שיניים פרטי ניתן לבחור באמצעות המלצות ממכרים בעוד שבקופת החולים כנראה תתקבלו על ידי הרופא הפנוי. במידה ואין לרופא שבדרך כלל מטפל בכם תור פנוי, תיאלצו לחכות זמן רב ותחמיצו את היחס האישי וההיכרות המעמיקה יותר. זו שניתן להשיג אצל רופא פרטי. הרופא הפרטי שלכם, יעשה כל שביכולותו על מנת לשמר אתכם כלקוחות פרטיים. הוא יבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר, ילווה אתכם לא רק במהלך הטיפול אלא גם לאחריו ויתן לכם מענה מקיף שיגרום לכם לחזור אליו גם בהמשך. כך, אתם מבטיחים לעצמכם קבלת טיפול ברמה הגבוהה ביותר. 

 

רופא שיניים מקצועי

 

איך נבחר רופא שיניים פרטי מקצועי?

בחירת רופא שיניים הינו תהליך אשר בהכרח ישתנה מאדם לאדם. ראשית, יש להתייחס לסוג הטיפול או ההליך הרפואי שעליכם לבצע. זאת בשל העובדה, שלא כל רופא יודע לבצע כל הליך רפואי. עם זאת, ישנם קריטריונים שהם ממש בגדר חובה בבואכם לבחור את רופא השיניים הפרטי שלכם:

  1. הרופא עצמו – רופא השיניים שלכם צריך להיות אדיב ושירותי, וכזה המשרה אווירת בטחון וסבלנות רבה. הגעה לטיפול שיניים היא בדרך כלל חוויה פחות נעימה. המינימום שתוכלו לעשות זה לוודא שהרופא שלכם מקל על התהליך באמצעות אופי נעים המשרה רוגע ואמפתיה. 
  2.  זמינות: רופא שיניים איכותי לרוב יהיה עמוס בלקוחות. עם זאת, הזמינות שלו צריכה להיות מספקת עבורכם. מה קורה במידה ואתם זקוקים לו בדחיפות? כמה זמן מראש יש לקבוע תור? שאלו שאלות אלו על מנת להבין להיכן אתם נכנסים, טרם כניסתכם. 
  3. המלצות: באמצעות המלצות מחברים, משפחה, קולגות או אפילו מטופלים קודמים – תוכלו לדעת לרוב אם אתם עתידים להיות בידיים טובות. זהו קריטריון חשוב במיוחד, אם לא החשוב ביותר. 

ביקור אצל רופא שיניים – תדירות

ככלל, ההמלצה הגורפת היא לבצע בדיקה כללית בכל חצי שנה. בדיקה זו, תהיה בדיקה למען זיוהי פגמים ווידוא שהכל בסדר. במידה ולא, בזכות הביקור אצל רופא השיניים – נוכל לזהות ולטפל בשלב מוקדם. ישנם מקרים מיוחדים, כמו כאב חד בשן, דלקת חניכיים ובעיות נוספות בהן מומל להגיע באופן מיידי. במידה ואתם סובלים מבעיות רבות, יחסית, הקשורות לחלל הפה – הגיעו לרופא השיניים אחת לרבעון. חשוב לא פחות, הוא הביקור אצל השיננית. ההמלצה במקרה זה היא לבצע ניקוי יסודי אחת לשלושה עד שישה חודשים. כלומר, בין פעמיים לשלוש פעמים בשנה. 

עלויות 

כמתבקש, המחיר ברפואה הפרטית גבוה יותר מהמחיר המסובסד באמצעות הקופה. זאת בעיקר בשל העובדה שהטיפול הוא ככל הנראה איכותי יותר. השירות הפרטי, הנחשב לטוב יותר, מבטיח טיפול יסודי יותר, חומרים איכותיים יותר וליווי צמוד יותר. העלויות משתנות מטיפול לטיפול. אך ככלל, הטיפולים הפרטיים יהיו יקרים יותר מברפואה הציבורים, לעיתים במכפלות של 2, 3 ואף 4. על מנת לדעת שאתם נמצאים בגבול מחיר הגיוני, השוו מחירים אצל רופאים פרטיים אחרים באזורכם. כך, תדעו שאתם משלמים מחיר הוגן עבור הטיפול הנדרש.

לסיכום,

השיניים שלכם הן נושא רגיש ביותר, וכזה שחשוב לשמור עליו. כאשר אתם בוחנים את אופן הטיפול בשיניים שלכם, בחרו בקפידה. כאשר אנחנו יכולים להרשות לעצמנו כלכלית, אנחנו נעדיף רופא שיניים פרטי. באמצעות טיפולים איכותיים וביקורות ניתן למנוע הליכים רפואיים מסובכים. ברפואה הפרטית ניתן לקבל גם מענה רחב יותר לכל נושאי האסתטיקה ברפואת השיניים, בניגוד לקופות החולים. הדרך הטובה ביותר לבחור את רופא השיניים שלכם היא לקבל עליו המלצות ולפגוש אותו. לאחר שאספתם המלצות, קבעו בדיקה כללית עם הרופא המיועד. כך, תוכלו לבחון את מקצועיותו ולא פחות חשוב מכך – את אופיו של הרופא. זכרו כי הרופא הפרטי אמור לספק לכם ראש שקט, תחושת רוגע וביטחון. בשל הביקוש העולה לרפואת שיניים פרטית, זה הזמן לעשות את הצעד הנכון ולעבור לרופא שיניים פרטי. בצעו את המחקר שלכם ובחרו ברופא שילווה אתכם בשנים הקרובות.

מיכל

מיכל

בעקבות הטיפולים האישיים שאני עברתי צברתי המון מידע והרגשתי שיהיה לי נכון לחלוק אותו כאן. בנוסף, אני אצרף מידע על מקרים אמיתיים ועל איך לבחור את הרופא הנכון ביותר עבורכם.

תודה שאתם כאן! מוזמנים ליצור קשר.

לייעוץ עם רופא מומחה

מיכל

מיכל

בעקבות הטיפולים האישיים שאני עברתי צברתי המון מידע והרגשתי שיהיה לי נכון לחלוק אותו כאן. בנוסף, אני אצרף מידע על מקרים אמיתיים ועל איך לבחור את הרופא הנכון ביותר עבורכם.

תודה שאתם כאן! מוזמנים ליצור קשר.

תודה:)

נחזור אליכם בהקדם להמשך טיפול

צוות Dentist-il

השאירו פרטים
ואדאג שרופא מומחה יחזור אליכם לייעוץ בהקדם >

לא כדאי לפספס ייעוץ בחינם

דילוג לתוכן